عقب نشینی روسیه از حومه باخموت و ارتش اوکراین [+جزئیات]

منبع: فیگار

1

1402/2/29

14:54


اخیراً خبری تحت عنوان عقب نشینی روسیه از حومه باخموت در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد و ارتش اوکراین موفق شد روسیه را به عقب هدایت کند.

عقب نشینی روسیه از حومه باخموت و ارتش اوکراین [+جزئیات]

اخیراً خبری تحت عنوان عقب نشینی روسیه از حومه باخموت در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌دهد و ارتش اوکراین موفق شد روسیه را به عقب هدایت کند.

مدتی قبل جنگ روسیه و اوکراین آغاز شد و همچنان سر خط اخبار قرار می‌گیرد. در پی اخبار منتشر شده در مورد اوکراین و روسیه ، جزئیاتی از عقب نشینی کردن روسیه به انتشار رسید که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید:

توافق ایران و روسیه برای احداث راه آهن رشت آستارا

عقب نشینی روسیه از حومه باخموت

عقب نشینی روسیه از حومه باخموت

عقب نشینی کردن روسیه

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین می‌گوید نیرو‌های ارتش این کشور در روز‌های اخیر پیشرفت‌هایی در اطراف شهر باهموت کرده‌اند، اما در عین حال نیرو‌های روس هم در بخش شرقی خود شهر پیشرفت اندکی داشته‌اند. او با اشاره به این مطلب تاکید کرد که در چند روز گذشته حدود ۲۰ کیلومتر مربع از منطقه‌ای در اطراف باهموت از سوی نیرو‌های اوکراینی پس گرفته شده است.

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین می‌گوید نیروهای ارتش این کشور در روزهای اخیر پیشرفت‌هایی در اطراف شهر باهموت کرده‌اند اما در عین حال نیروهای روس هم در بخش شرقی خود شهر پیشرفت اندکی داشته‌اند. او با اشاره به این مطلب تاکید کرد که در چند روز گذشته حدود ۲۰ کیلومتر مربع از منطقه‌ای در اطراف باهموت از سوی نیروهای اوکراینی پس گرفته شده است.

او در کانال خود در تلگرام توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه کرد و نوشت:

طی چند روز اخیر نیروهای ما توانستند دشمن را بیش از گذشته به عقب برانند و حدود ۲۰ کیلومتر مربع در شمال و جنوب حومه باهموت را آزاد کردند. در عین حال دشمن در خود شهر باهموت تا حدودی پیشروی و با استفاده از توپخانه خود شهر را به کلی ویران می‌کند.

بیشتر بخوانید:

هشدار روسیه به حواشی ناتو

جنگ روسیه و اوکراین

عقب نشینی روسیه از حومه باخموت

اوکراین و روسیه

او همچنین بار دیگر تاکید کرد که روسیه در حال اعزام سربازان چترباز جدیدی به منطقه است تا بتواند شرایط را به سود خود تغییر دهد. ارتش اوکراین هفته گذشته اعلام کرده بود که پس از ماه‌ها درگیری‌ سنگین عقب راندن نیروهای روسی در اطراف باهموت در شرق این کشور را آغاز کرده است. مسکو نیز به صورت متقابل اذعان کرده بود که نیروهایش در شمال شهر عقب‌نشینی کرده‌اند. ولودیمیر زلسنکی هم گفته بود که نیروهایش قبل از شروع یک ضدحمله بزرگ به زمان بیشتری نیاز دارند. او همچنین افزوده بود که نیروهای کی‌یف روس‌ها را از چند جهت عقب رانده‌اند.

در هفته‌های اخیر گزارش‌های متعددی در خصوص اینکه احتمالا کی‌یف در حال آماده‌سازی برای انجام یک ضد حمله مهم است منتشر شده بود. چندین وبلاگ نویس نظامی روسیه روز پنجشنبه ادعا کرده‌ بودند که اوکراین حمله مورد انتظار خود را با شکستن بخش‌هایی از خط مقدم آغاز کرده است. اما مقامات اوکراینی روز جمعه این گزارش‌ها را بی‌اهمیت خواندند. مسکو حدود ۱۵ ماه پیش به باهموت، شهری که در آن زمان حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت داشت حمله و از این شهر به عنوان پلی برای تصرف دیگر مناطق شرقی دونباس استفاده کرده است.

بیشتر بخوانید:

بازنشر محتوای شبکه های اجتماعی تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزماً بازتاب دیدگاه رسانه فیگار نیست.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو