علیرضا اکبری کیست بیوگرافی و ماجرای جاسوسی برای انگلیس و حکم اعدام

منبع: شبونه

1

1401/10/21

22:24


علیرضا اکبری کیست بیوگرافی به گفته وزارت اطلاعات علیرضا اکبری اقدام به در اختیار گذاشتن اطلاعات مهم کشور به سرویس جاسوسی دشمن میکرده است و از عوامل نفوذی و جاسوسی انگلیس بوده که تلاش میکرده اطلاعان محرمانه و مهم را از طریق او به دست اوردند. حکم اعدام علیرضا اکبری به جرم  افساد فی‌الارض و …

علیرضا اکبری کیست بیوگرافی

به گفته وزارت اطلاعات علیرضا اکبری اقدام به در اختیار گذاشتن اطلاعات مهم کشور به سرویس جاسوسی دشمن میکرده است و از عوامل نفوذی و جاسوسی انگلیس بوده که تلاش میکرده اطلاعان محرمانه و مهم را از طریق او به دست اوردند.

علیرضا اکبری کیست بیوگرافی و ماجرای جاسوسی برای انگلیس و حکم اعدام

حکم اعدام

علیرضا اکبری به جرم  افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق انتقال اطلاعات به اعدام محکوم شد.

علیرضا اکبری مدتی پیش به دستور قوه قضاییه دستگیر شد و بعد از بررسی های بیشتر مشخص شد او اطلاعات مهمی را در اختیار انگلیس قرار داده است.

رد فرجام خواهی

بعد از صدور حکم اعدام برای علیرضا اکبری او درخواست فرجام خواهی کرد و پرونده او در دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت امام فرجام خواهی او مورد پذیرش قرار نگرفت و حکم برای وی به علت جاسوسی تایید شد.

علیرضا اکبری کیست بیوگرافی و ماجرای جاسوسی برای انگلیس و حکم اعدام

اطلاعیه وزارت اطلاعات در مورد این جاسوس و جزئیات اقدامات صورت گرفته در شناسایی و دستگیری وی به شرح ذیل است:

به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند یکی از مهمترین عوامل نفوذی سرویس جاسوسی انگلیس خبیث در مراکز حساس و راهبردی کشور توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و پس از طی فرآیندی طولانی و چند لایه در حوزه‌های ضد اطلاعاتی، فنی و عملیات فریب دستگیر شد.

جاسوس شناسایی شده به نام علیرضا اکبری دارای دسترسی‌هایی به برخی دستگاه‌های حساس کشور بود و در همان حد نیز اطلاعات مکتسبه را به صورت کاملا آگاهانه و به دفعات متعدد در اختیار سرویس جاسوسی دشمن قرار داده بود.

این جاسوس در جریان اخذ ویزا از سفارت انگلیس در تهران توسط مأمورین اطلاعاتی مستقر در آن سفارت، نشان شده و مورد مصاحبه قرار می‌گیرد.

علیرضا اکبری کیست بیوگرافی و ماجرای جاسوسی برای انگلیس و حکم اعدام

سپس و در خلال سفرهای شخصی خود به اروپا، به استخدام تمام‌عیار سازمان جاسوسی انگلستان در می‌آید.

علیرضا اکبری با توجه به اهمیت موقعیت و دسترسی‌هایش به یک جاسوس کلیدی برای سرویس اس آی اس (SIS) تبدیل می‌شود که همزمان توسط چندین افسر برجسته میز ایران تخلیه اطلاعاتی و هدایت می‌شد.

افسران ضد جاسوسی وزارت اطلاعات پس از کشف روابط جاسوسی مورد بحث، تکمیلِ اطلاعات پیرامون اهداف و لیستِ نیازمندی‌، شکل ارتباطات و ابزارهای ارتباطی سرویس حریف، از مقطعی به مدار ارتباطی فیمابین سرویس اس آی اس (SIS) و جاسوس مورد نظر ورود کرده و به تزریق اطلاعات هدایت شده به مدار مذکور پرداختند.

نهایتاً در زمان مقتضی و با حکم مرجع محترم قضایی متهم بازداشت و پس از طی فرآیند قضایی حکم وی صادر شد.

همچنین مجاهدین گمنام ایران اسلامی قاطعانه اعلام می‌نمایند که با توکل به ذات اقدس احدیت و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) شناسایی جواسیس و عناصر نفوذی دشمن در هر سطحی و برخورد قانونی با آن‌ها را بدون هیچگونه تساهل و تسامح و ملاحظه‌ای، در اولویت تلاش‌های مجاهدانه و شبانه‌روزی خویش قرار داده‌اند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو