شهر ارواح، روستای تسخیر شده ایتالیا

شهر ارواح، روستای تسخیر شده ایتالیا


منبع: دلتا پیام

1

1402/2/26

14:03


روستای کومونه روستایی در شمال ایتالیا، در منطقه لومباردی و در استان برگامو است که قدمت آن به قرن هشتم میلادی برمی‌گردد.

شهر ارواح، روستای تسخیر شده ایتالیا

روستای کومونه روستایی در شمال ایتالیا، در منطقه لومباردی و در استان برگامو است که قدمت آن به قرن هشتم میلادی برمی‌گردد. کومونه یکی از شهرهای زیبای این منطقه است و دارای معماری بسیار زیبا و تاریخی است. در اطراف این شهر نیز مناظر طبیعی زیبایی وجود دارد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. همراه مجله گردشگری دلتا این روستای تسخیر شده را بهتر بشناسید.

مناظر زیبای روستا

روستای کومونه کجاست؟

روستای کومونه که با نام روستای کراکو هم آن را می‌شناسند، در منطقه‌ای با طبیعت زیبا و پوشیده از جنگل‌ها و کوهستان‌های فراوان واقع شده است. معماری قدیمی و سنتی ایتالیایی را در این روستا به‌راحتی می‌توانید مشاهده کنید. خیابان‌های باریک پر از خانه‌های سنتی با درهای چوبی، کتابخانه‌های عمومی، مساجد، کلیساها، قصرها و آثار تاریخی جذابی که همگی گویای شکوه و عظمت این شهر در گذشته‌های دور بوده‌اند در مقابل چشم شما دلبری می‌کنند. در این روستا چندین کلیسای قدیمی و زیبا وجود دارد که معروف‌ترین آنها کلیسای سنت لوکاست روزی به‌عنوان برج مراقبتی ارتش ناپلئون در شهر برگامو استفاده می‌شده است.

روستایی در دست ارواح

در طول جاده‌های کوهستانی که به روستای کومونه می‌رسند، می‌توانید از مناظر زیبایی از جمله دره‌های عمیق و روستاهای کوچکی که در محیط آرام و سرسبز آن قرار دارند، لذت ببرید. به همین دلیل این روستا به‌عنوان مقصد محبوب گردشگری در ایتالیا شناخته شده است.

شایعات تسخیر روستا از کجا کلید خورد؟

همان‌طور که برخی از روستاییان قدیمی این منطقه می‌گویند، روستای کومونه دارای تاریخی بسیار قدیمی است و در طول سال‌های گذشته بسیاری از اتفاقات مهم در آن رخ‌داده است. این اتفاقات شامل جنگ‌ها، واقعه‌های تاریخی، بلایای طبیعی و مهاجرت ساکنان و… می‌شود. خیلی از این رویدادها باعث شدند که انسان‌های بسیاری در این روستا کشته شوند و روستا اندک‌اندک متروکه و خالی از سکنه شود.

کشته‌شدن انسان‌ها و متروکه شدن روستا، زمین‌لرزه‌های متعدد، ریزش کوه و فقر کشاورزان به‌مرور باعث پخش شایعاتی مبنی بر مرموز بودن روستا شد. مردم به این باور رسیدند که روستای کومونه به دست ارواح شرور تسخیر شده و شایعات و داستان‌های زیادی درباره روستا رواج یافت. ازآن‌پس این روستا مقصد گردشگری ماجراجویان و شکارچیان ارواح شد.

روستای تسخیر شده

سرگذشت روستا

بعد از جنگ جهانی دوم، اقتصاد ایتالیا بهبود یافت و شرایط برای مهاجرت به شهرها و مناطق صنعتی بهتر شد. در نتیجه، بسیاری از افراد از روستاهای ایتالیا به شهرها مهاجرت کردند و این باعث خالی‌شدن بسیاری از روستاها از جمله روستای کومونه شد. در دهه ۱۹۶۰، تنها چند خانواده در این روستا باقی ماندند و به‌خاطر عدم وجود فرصت‌های شغلی و زیرساخت‌های کافی، روستا به‌تدریج تبدیل به یک شهر تسخیر شده و تاریخی شد. بااین‌حال، در دهه ۱۹۸۰، بسیاری از خانواده‌ها به روستا بازگشتند و تلاش کردند که آن را از نابودی نجات دهند اما تلاش‌هایشان نتیجه‌ای نداشت و روستا همچنان متروکه و در دست ارواح باقی ماند.

روستای متروکه کراکو

 

پیشنهاد مطالعه: مطلب این جنگل‌ها دومین ریه‌های بزرگ زمین هستند را مطالعه کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو