یک پانسیون دخترانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

منبع: فرزند

54

1398/8/4

17:41


یک پانسیون دخترانه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

توجه داشته باشید که سکونت در یک خوابگاه یا پانسیون مناسب، از نظر روانشناسی تاثیرات زیادی بر روی افراد دارد به ویژه دانشجویان دختر که نسبت به دانشجویان پسر از احساسات و روحیه لطیف‌تری برخوردار هستند.

درواقع محیط مناسب پانسیون دخترانه می‌تواند بخشی از استرس‌ها و نگرانی‌های دختران را از جهات مختلف شامل: دوری از محیط خانواده، دروس سخت و پیچیده و نحوه مطالعه دروس در خوابگاه، کاهش‌دهد.

بنابراین پیدا کردن یک پانسیون یا خوابگاه مناسب از اهمیت بسزایی برخوردار است. اما شما برای اینکه بتوانید بهترین پانسیون را پیدا کنید باید ویژگی‌های یک پانسیون خوب را بدانید.

اجاره بهای پانسیون دخترانه باید متناسب با امکانات آن باشد

به اولین چیزی که قبل از پیداکردن یک پانسیون و خوابگاه خوب باید توجه کنید مدت زمانی است که قصد دارید در آن اقامت داشته باشید چراکه اکثر دانشجویان متناسب با سال‌های تحصیل خود باید مدت زمان طولانی را در خوابگاه بمانند و هر ماه اجاره بهای آن را پرداخت کنند از این‌رو اکثر پول خود را باید برای اجاره بهای خوابگاه هزینه کنند.

بنابراین متناسب با مدت زمانی که قرار است در یک خوابگاه بمانید باید سعی کنید خوابگاه یا پانسیونی را پیدا کنید که اجاره بهای مناسبی داشته باشد. البته همانطور که می‌دانید اجاره بهای خوابگاه براساس امکانات و تجهیزاتی که در اتاق‌های آن موجود است، تعیین می‌گردد.

اما شما باید متناسب با بودجه‌ای که دارید یک خوابگاه یا پانسیون مناسب پیدا کنید چراکه اگر قرار باشد برای چندین سال اجاره بهای بالایی را به خوابگاه پرداخت کنید با کمبود بودجه روبه‌رو خواهید شد. بنابراین اولین ویژگی یک خوابگاه دخترانه مناسب این است که از قیمت مناسبی متناسب با امکاناتی که دارد برخوردار باشد.

سطح امکانات و بهداشت پانسیون دخترانه باید قابل قبول باشد

تنها کاری که شما باید برای پیداکردن یک پانسیون بانوان خوب با سطح قابل قبول امکانات و بهداشت انجام دهید این است که ابتدا از میزان اجاره بهای آن مطلع شوید و ببینید که با میزان بودجه شما همخوانی دارد یا نه؟

اگر توانایی پرداخت اجاره بهای آن را متناسب با بودجه خود داشتید از آن خوابگاه دیدن کنید و تمامی امکانات و بهداشت آن را زیر نظر بگیرید تا درصورتی که امکانات آن خوابگاه متناسب با اجاره بهای آن بود تصمیم بگیرید که در آن اقامت داشته باشید.

اکثر دانشجویان به کلان‌شهرهایی مانند تهران جهت ادامه تحصیل یا کار مهاجرت می‌کنند از آن‌جایی که پیداکردن یک پانسیون مناسب در این کلان‌شهر کمی سخت است ما به شما یکی از بهترین پانسیون‌های دخترانه، پانسیون دخترانه سعادت که در منطقه سعات آباد تهران قرار گرفته است را پیشنهاد می‌کنیم که در کنار برخوردار بودن از امکانات و سطح بهداشت کاملا خوب از اجاره‌بهای مناسبی هم برخوردار است.

پانسیون دخترانه باید به موقعیت مکانی دانشگاه شما نزدیک باشد

در کنار اهمیت ویژه‌ای که باید به اجاره بهای خوابگاه و سطح امکانات و بهداشت آن بدهید لازم است که موقعیت مکانی خوابگاه و دانشگاه یا محل کار خود را در نظر بگیرید و فاصله بین آن‌ها را بررسی کنید.

درصورتی که خوابگاه یا پانسیون مدنظر شما از دانشگاه یا محل کار شما دور باشد مجبورید علاوه‌بر هزینه‌هایی مانند اجاره بها، مواد غذایی و … هزینه بالایی هم برای کرایه تاکسی و اتوبوس برای رسیدن به دانشگاه یا محل کار خود پرداخت کنید.

یا مدت زمان طولانی را در مسیر رفت و برگشت از خوابگاه به دانشگاه و برعکس باشید. بنابراین ابتدا موقعیت مکانی دانشگاه یا محل کار خود را تعیین کنید و سپس به دنبال خوابگاه یا پانسیون مناسب در نزدیکی آن محل باشید.

منبع: ویرگول

مطالب مشابه