سینما در ماشین جدید فولکس‌واگن

منبع: فوت و فن

36

1400/6/30

15:56


سینما در ماشین جدید فولکس‌واگن

فولکس‌واگن در نمایشگاه مونیخ از کانسپتی رونمایی کرد که قرار است مبنای یکی از مهم‌ترین مدل‌های این کارخانه باشد. کانسپت آی‌دی‌ لایف‌ (ID Life) یک شاسی‌بلند کوچک الکتریکی است که فولکس‌واگن می‌گوید براساس آن سال ۲۰۲۵ یک مدل ارزان‌قیمت می‌سازد.

آی‌دی‌ لایف بر روی پلتفرمی ساخته می‌شود که فولکس‌واگن تاکنون سه مدل الکتریکی با آن ساخته است. این پلتفرم برای ماشین‌های کوچک‌تر تغییر داده شده و موتور در جلو است. فولکس‌واگن می‌گوید ماشین با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۰۰ کیلومتر حرکت کند.

مدل کوچک الکتریکی فولکس‌واگن بر اساس کانسپت آی‌دی لایف ساخته خواهد شد

صندلی‌ها و داشبورد از بازیافت بطری‌های پلاستیکی و تی‌شرت‌ ساخته شده است. اتاق ماشین بسیار ساده است و نمایشگری ندارد. در عوض جایی برای گذاشتن تلفن همراه در نظر گرفته شده تا با آن اطلاعات به راننده نمایش داده شود.

با خواباندن صندلی‌های جلو جای زیادی برای نشستن باز می‌شود

امکان جالب آی‌دی‌ لایف یک کنسول بازی‌های ویدیویی است. بازی یا فیلم‌ سینمایی با یک پروژکتور بر روی پرده‌ای روی شیشه جلو نمایش داده می‌شود.

با خواباندن صندلی‌های جلو، جای زیادی برای نشستن باز می‌شود که سرنشینان می‌توانند به راحتی پاهای خود را دراز کنند و از تماشای فیلم یا بازی لذت ببرند. فولکس‌واگن می‌گوید این آپشن را با اندکی تفاوت در مدل نهایی ارائه خواهد کرد.

آی‌دی لایف مانیفست فولکس‌واگن برای ماشین‌های الکتریکی ارزان است. فولکس‌واگن می‌گوید قیمت پایه این مدل ۲۰ هزار یورو (۲۳ هزار و ۵۰۰ دلار) است. کارخانه آلمانی می‌خواهد تا ده سال آینده به بزرگ‌ترین خودروساز الکتریکی جهان تبدیل شود و امیدوار است آی‌دی لایف بتواند با این قیمت میلیون‌ها خریدار را به خود جلب کند.

علاوه بر فولکس‌واگن، شرکت‌های سئات و اشکودا، دو عضو دیگر گروه فولکس‌واگن هم مدل‌هایی بر اساس پلتفرم آی‌دی لایف خواهند ساخت.

مطالب مشابه