خاطره مارتین اسکورسیزی از مادرش

منبع: برترین ها

70

1400/2/18

18:08


کاترین اسکورسیزی در سکانس خاطره انگیز «رفقای خوب» حضور داشت.

دنیای تصویر آنلاین: کاترین اسکورسیزی در سکانس خاطره انگیز «رفقای خوب» حضور داشت.
 

خاطره مارتین اسکورسیزی از مادرش

 
مارتین اسکورسیزی می‎گوید نقش کوتاه و افتخاری مادرش در «رفقای خوب» یکسره بداهه‌پردازی بود.
 
مارتین اسکورسیزی درباره کارگردانی مادرش در یکی از صحنه‌های فیلم «رفقای خوب» می‌گوید: «فقط به او گفتیم  که به فرزندش در خانه خوش‌آمد بگوید.»
 
کاترین مادر مارتین اسکورسیزی در «رفقای خوب» (1990) نقش مادر تامی دویتو جنایتکاری با بازی جوپشی را یفا می‎کند.
 
تامی دوستانش هنری هیل (ری لایوتا) و جیمی کانوی(رابرت دنیرو) را به خانه‌اش دعوت می‌کند تا یک جسد بی‌جان را دفن کنند اما وقتی به خانه می‌رسند به مادر تامی روبرو می‌شوند.
 
در مجموع کاترین مادر مارتین اسکورسیزی نقش ویژه ای در دوران فیلمسازی اسکورسیزی ایفا کرده و یکی از ماندرگاترین حضورهای‌ش در «رفقای خوب» است.
 
به گزارش ایندی وایر اسکورسیزی در افتتاحیه جشنواره آنلاین TCM گفت که مادرش در فیلمنامه نقش نداشت بجز جمله‌ای تک دیالوگی که برای او نوشته شده بود «تنها چیزی که به او گفتیم انجام بدهد این بود که به فرزندش در خانه خوش‌آمد بگوید؛او مدتی فرزندش را ندیده است. نکته اصلی در آن صحنه صمیمیت میان همه آن‌ها بخصوص مادرم در نقش مادر شخصیت تامی است؛ آن مرد شاید یک قاتل روانی باشد اما باز هم پسر آن زن است. وقتی مردم از بداهه‌پردازی حرف می‌زنند، این صحنه واقعاً بداهه‌پردازی بود. ایده‌هایی در زمان فیلمبرداری داشتیم اما اصولا وقتی فیلبمرداری سکانس را شروع کردیم مادرم پی چیزی را گرفت و شروع به حرف زدن کرد. جو جوابش را داد، باب (رابرت دنیرو) آن کاری را کرد که کرد، ری آن رفتار را انجام داد، دو دوربین برای فیلمبرداری داشتیم، در خانه کوچکی در منطقه کویینز شهر نیویورک بودیم، و فکر می‌کنم تنها دیالوگی که برای او نوشتم در مورد آن نقاشی بود.»
 
«مادرم با پشی و بخصوص باب دنیرو مانند اعضای خانواده خودرفتار کرد، اعضای خانواده واقعی، چون ما مدت بسیار طولانی است که یکدیگر را می‌شناسیم، و او این‌گونه نگاه می‌کرد که دوستان پسرم می‌خواهند فیلم بسازند.»

مطالب مشابه


تصویری