هر آنچه از فصل چهارم سریال Doom Patrol باید بدانید

هر آنچه از فصل چهارم سریال Doom Patrol باید بدانید


منبع: فوت و فن

23

1401/9/7

05:31


یکی از همین سریال‌های ابرقهرمانی نیز سریال دووم پاترول (Doom Patrol) است که با دیگر آثار ابرقهرمانی به شدت تفاوت دارد.

هر آنچه از فصل چهارم سریال Doom Patrol باید بدانید

بدون شک، فیلم‌ها و سریال‌های ابرقهرمانی در دوره طلایی خودشان به سر می‌برند و ژانر ابرقهرمانی امروزه به عنوان یکی دوست‌داشتنی‌ترین ژانرها شناخته می‌شود. در این دوران، سریال‌ها و فیلم‌های متنوعی ساخته شده‌اند که توانسته‌اند توجه مخاطبان بسیار زیادی را به خودشان جلب کنند. یکی از همین سریال‌های ابرقهرمانی نیز سریال دووم پاترول (Doom Patrol) است که با دیگر آثار ابرقهرمانی به شدت تفاوت دارد.

سریال «دووم پاترول» ابتدا در پلتفرم DC Universe پخش شد ولی فصل‌های بعدی آن از سرویس آنلاین اچ‌بی‌او مکس عرضه شده بود و توانست علاوه بر بدست آوردن تحسین منتقدان، توجه مخاطبان را از نیز جلب کند. همانند بسیاری از آثار ابرقهرمانی، سریال «دووم پاترول» نیز بر اساس کمیک‌هایی به همین نام نوشته گرنت موریسون (Grant Morrison) ساخته شده است.

این سریال علاوه بر اینکه داستان‌های عجیب و کاراکترهای جالب کمیک‌ها را درون خودش جای داده است، توانسته موارد عجیب و غریب و جدیدی نیز برای مخاطبان خلق کند که به بهتر شدن داستان کمک شایانی کرده‌اند. در ادامه به معرفی فصل چهارم سریال «دووم پاترول» می‌پردازیم. همراه با ما باشید.

داستان فصل چهارم سریال Doom Patrol

سریال «دووم پاترول» بر محوریت گروهی از قهرمان‌ها است که به همین نام دووم پاترول شناخته می‌شوند. همگی آن‌ها از طریق رویدادهای غیرمنتظره و اندوهگین به قدرت‌های فرابشری خودشان دست پیدا کرده‌اند و اغلب اوقات نیز توسط جامعه طرد شده‌اند. در فصل‌های ابتدایی سریال «دووم پاترول» بیننده‌ها شاهد بودند که هر کدام از اعضای این گروه چطور به قدرت‌های منحصربه‌فرد خودشان دست پیدا کردند و چگونه آسیب‌های گذشته آن‌ها را به این نقطه رسانده است.

به نظر می‌رسد که فصل چهارم نیز همان روند قبلی سریال را ادامه بدهد و بیشتر به کاراکترهای خود و همچنین آسیب‌های روانی آن‌ها بپردازد. خلاصه داستان رسمی منتشر شده برای فصل چهارم سریال «دووم پاترول» بدین شرح است:

«در فصل چهارم سریال «دووم پاترول» این گروه به طور غیر منتظره‌ای به آینده سفر می‌کنند و متوجه شگفتی‌ای ناگهانی می‌شوند. آن‌ها با مرگ قریب‌الوقوع خود روبه‌رو شده‌اند و حالا باید یکبار برای همیشه تصمیم بگیرند خوشبختی خودشان مهم‌تر است یا سرنوشت دنیا؟»

بازیگران فصل چهارم سریال Doom Patrol

همانند فصل‌های قبلی، بسیاری از بازیگران در فصل چهارم سریال «دووم پاترول» نیز حضور دارند. همانند قبلا، برندن فریزر (Brendan Fraser) بار دیگر صداپیشگی شخصیت ربات‌من را برعهده دارد. آپریل باولی (April Bowlby) در نقش ریتا فار یا الستی وومن، مت بامر (Matt Bomer) و متیو زاک (Mattew Zuk) در نقش لری ترینر یا نگتیو من، دایان گوررو (Diane Guerrero) در نقش کی چالیس یا جین دیوانه و جووین وید (Joivan Wade) در نقش سایبورگ از جمله بازیگران فصل چهارم سریال محسوب می‌شوند.

میشل گومز (Michelle Gomez) که برای اولین بار در فصل سوم سریال در نقش لورا دی مایل یا مادام روگ حضور داشته بود، در فصل چهارم نیز حضور خواهد داشت. این فرا انسان مرموز که در زمان سفر کرده، قادر است تا ظاهر انسان‎‌ها، حیوانات و اشیاء را تقلید کند.

الیجا رشاد رید (Elijah Rashad Reed) یکی دیگر از بازیگران تازه‌وارد فصل چهارم سریال «دووم پاترول» به شمار می‌رود که نقش شخصیتی به نام دریک را بازی خواهد کرد که یک معلم رباتیک باهوش و مدنی است. سندهیل رامامورتی (Sendhil Ramamurthy) در نقش شخصیت شرور آقای ۱۰۴ و مدلین زیما (Madeline Zima) در نقش کیسی برینک یا اسپیس کیس از جمله دیگر بازیگران فصل چهارم سریال محسوب می‎‌شوند.

فصل چهارم سریال دووم پاترول چند قسمت دارد؟

بر خلاف فصل سوم، فصل چهارم سریال «دووم پاترول» شامل ۱۲ قسمت خواهد بود که هر کدام از قسمت‌ها نیز بین ۴۴ تا ۵۸ دقیقه زمان خواهند داشت. عنوان همه قسمت‌های فصل چهارم نیز اعلام شده که برخی از آن‌ها اشاره‌هایی به کتاب‌های کمیک دارند و کسانی که کتاب‌های کمیک را خوانده‌اند، مطمئنا متوجه ارتباط آن‌ها خواهند شد. عنوان قسمت‌ها به شرح زیر است.

قسمت ۱: گشت امید (Hope Patrol)

قسمت ۲: گشت نوستالژی (Nostalgia Patrol)

قسمت ۳: گشت شهرت (Fame Patrol)

قسمت ۴: گشت جوانی (Youth Patrol)

قسمت ۵: گشت کیسی (Casey Patrol)

قسمت ۶: گشت ضربت (Butt Patrol)

قسمت ۷: گشت پورتال (Portal Patrol)

قسمت ۸: گشت اورکویت (Orqwith Patrol)

قسمت ۹: گشت مقبره (Tomb Patrol)

قسمت ۱۰: گشت ایمورتیماس (Immortimas Patrol)

قسمت ۱۱: گشت انجام شده (Done Patrol)

قسمت ۱۲: دووم پاترول یا گشت سرنوشت (Doom Patrol)

تاریخ پخش فصل چهارم سریال Doom Patrol

سریال «دووم پاترول» در ماه اکتبر سال گذشته میلادی برای فصل چهارم تمدید شد و حالا نیز اعلام شده که پخش بخش اول فصل چهارم آن قرار است از تاریخ ۸ دسامبر سال ۲۰۲۲ میلادی (پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱) شروع شود. دو قسمت ابتدایی به همراه یکدیگر روی سرویس آنلاین اچ‌بی‌او مکس عرضه خواهند شد و چهار قسمت بعدی نیز به صورت هفتگی تا اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی پخش می‌شوند.

پس از پخش ۶ قسمت ابتدایی فصل چهارم، وقفه‌ای صورت خواهد گرفت و پس از مدتی، قسمت‌های بخش دوم فصل چهارم که ۶ قسمت خواهد بود، از سرویس آنلاین اچ‌بی‌او پخش می‌شوند. فعلا تاریخی برای پخش بخش دوم فصل چهارم اعلام نشده است.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو